Za Rohem

Hornový ansámbl Za Rohem byl založen v roce 2011 na JAMU v Brně studenty z hornové třídy prof. J. Petráše. V současné době jsou členové již absolventi a aktivní hráči, kteří se setkávají a nazkouší zajímavý repertoár pro netradiční obsazení. Soubor je složen z šesti až osmi lesních rohů. Repertoár je velmi specifický, jedná se většinou o aranže psané na míru pro toto obsazení. Za Rohem hraje hudbu klasickou, filmovou, ale i swingovou a samozřejmě neopomíná zdůraznit historickou podstatu svých nástrojů a tradičně provádí Hubertskou mši a tím přibližuje posluchačům krásu lesního rohu!

V současné době jsou hornisté souboru také členy žesťového orchestru Moravia Brass Band a mezi čestné členy patří Ondřej Vrabec, sólohornista České filharmonie.

Soubor tradičně vystupuje na Svatováclavských koncertech v Nové Včelnici, ale také navštěvuje různé festivaly po celé ČR.

Srdečně Vás zveme na koncert v rámci žesťového festivalu BRNO BRASS FEST, který se uskuteční 16. 6. 2023 od 17h v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně.

BRNO BRASS FEST

Srdečně Vás zveme na koncert v rámci BRNO BRASS FESTU

Vystoupí: Kryštof Koska, Milan Křeháček, Šimon Šenkeřík, Patricie Šmídová, Lukáš Brázdil, Kristýna Ratajová

sobota 16. 6. 2023 od 17h v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně

Vstupenky zde